HKQ04023N0B-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HKQ04023N0B-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HKQ04023N0B-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HKQ04023N0B-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3NH 260MA 300 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | HK, Q Type |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Other Names: | 587-4505-2 HKQ04023N0BT LG HKQ0402 3N0B-T |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Inductance: | 3nH |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Detailed Description: | 3nH Unshielded Multilayer Inductor 260mA 300 mOhm Max 01005 (0402 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 300 mOhm Max |
| Current Rating: | 260mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HKQ04023N0B-T, use the request quote form to request HKQ04023N0B-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HKQ04023N0B-T.The price and lead time for HKQ04023N0B-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HKQ04023N0B-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
