HK16088N2K-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HK16088N2K-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HK16088N2K-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HK16088N2K-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 8.2NH 300MA 240 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.037 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | HK |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 10 @ 100MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | HK16088N2KT LG HK 1608 8N2K-T Q2520521D W0105772 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 8.2nH |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5GHz |
| Detailed Description: | 8.2nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 240 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 240 mOhm Max |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HK16088N2K-T, use the request quote form to request HK16088N2K-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HK16088N2K-T.The price and lead time for HK16088N2K-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HK16088N2K-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
