HIP6007CB
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HIP6007CB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HIP6007CB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HIP6007CB |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC Ctrlr Pwm Std Buck 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.034 | $0.933 | $0.842 | $0.823 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.27 V ~ 12 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 2.5 V ~ 12 V |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | - Controller, Intel Pentium® Pro, PowerPC, Alpha Voltage Regulator IC 1 Output 14-SOIC |
| Base Part Number: | HIP6007 |
| Applications: | Controller, Intel Pentium® Pro, PowerPC, Alpha |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HIP6007CB, use the request quote form to request HIP6007CB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HIP6007CB.The price and lead time for HIP6007CB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HIP6007CB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


