HIP6004BCBZ
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HIP6004BCBZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HIP6004BCBZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HIP6004BCBZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.3 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5V, 12V |
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Controller, Intel Pentium®, II, Pro Voltage Regulator IC 1 Output 20-SOIC |
| Base Part Number: | HIP6004B |
| Applications: | Controller, Intel Pentium®, II, Pro |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HIP6004BCBZ, use the request quote form to request HIP6004BCBZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HIP6004BCBZ.The price and lead time for HIP6004BCBZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HIP6004BCBZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


