HIN239CBZ-T
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HIN239CBZ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HIN239CBZ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HIN239CBZ-T |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC TXRX 3/5 RS232 FULL 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.498 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V, 7.5 V ~ 13.2 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 500mV |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 3/5 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 27 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | Full |
| Detailed Description: | 3/5 Transceiver Full RS232 24-SOIC |
| Data Rate: | 120Kbps |
| Base Part Number: | HIN239 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HIN239CBZ-T, use the request quote form to request HIN239CBZ-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HIN239CBZ-T.The price and lead time for HIN239CBZ-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HIN239CBZ-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


