HIF3BA-26D-2.54R
Buy HIF3BA-26D-2.54R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HIF3BA-26D-2.54R
Manufacturer Hirose
Description CONN HOUSING 26POS 2.54MM DUAL
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:28 AWG
Series:HIF3B
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:26
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Features:Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Fastening Type:-
Detailed Description:26 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG