HHV1WSJT-73-160KY
Buy HHV1WSJT-73-160KY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HHV1WSJT-73-160KY
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 5% AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:HHV
Resistance:160 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Detailed Description:160 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film