HHV-50FB-52-182K
Buy HHV-50FB-52-182K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HHV-50FB-52-182K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Series:HHV
Resistance:182 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Detailed Description:182 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film