HDWM-12-51-G-D-290
Buy HDWM-12-51-G-D-290 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HDWM-12-51-G-D-290
Series:Flex Stack, HDWM
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:24
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating):-
Length - Overall Pin:0.410" (10.414mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:24 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole