HDM14JT10K0
Stackpole Electronics, Inc.
HDM14JT10K0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HDM14JT10K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HDM14JT10K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-500/ +350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Series:HDM
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:HDM14JT10K0TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:10 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Carbon Film