HCZ332MBCDJ0KR
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HCZ332MBCDJ0KR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HCZ332MBCDJ0KR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 3300PF 3KV RADIAL
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.827" Dia (21.00mm)
Series:HCZ
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.945" (24.00mm)
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:3300pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc
Capacitance:3300pF