HCTI-15-18.0
Bel
HCTI-15-18.0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HCTI-15-18.0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HCTI-15-18.0
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 15UH 18A 6 MOHM TH
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 204 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs47 pcs141 pcs
517 pcs1034 pcs2538 pcs
Data sheet
Type:Toroidal
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.280" Dia (32.50mm)
Shielding:Shielded
Series:HCTI
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tray
Package / Case:Radial
Other Names:595-1719
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:15µH
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:15µH Shielded Toroidal Inductor 18A 6 mOhm Max Radial
DC Resistance (DCR):6 mOhm Max
Current Rating:18A