HCM496144000BAJT
Citizen Finedevice Co., LTD.
HCM496144000BAJT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HCM496144000BAJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HCM496144000BAJT
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 6.1440MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.190" W (11.40mm x 4.83mm)
Series:HCM49
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance:±50ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:6.144MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Detailed Description:6.144MHz ±50ppm Crystal 18pF 100 Ohms HC-49/US