HC-49/U-S11289600ABJB
Citizen Finedevice Co., LTD.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HC-49/U-S11289600ABJB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HC-49/U-S11289600ABJB
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF T/H
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Series:HC-49/U-S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:HC-49/US
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:11.2896MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:11.2896MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US