HB05W-E-000-00-004-0
SolidRun
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HB05W-E-000-00-004-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HB05W-E-000-00-004-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HB05W-E-000-00-004-0 |
|---|---|
| Manufacturer | SolidRun |
| Description | SBC EDGE CARRIER QUAD IMX6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | - |
|---|---|
| Video Outputs: | HDMI, LVDS, MIPI |
| USB: | USB 2.0 (4) |
| Storage Interface: | eSATA, M.2, uSD |
| Speed: | 1.2GHz |
| Size / Dimension: | 4.02" x 2.72" (102mm x 69mm) |
| Series: | HummingBoard Edge |
| RAM Capacity/Installed: | 4GB/4GB |
| Power (Watts): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Cores: | 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Form Factor: | - |
| Expansion Site/Bus: | mPCIe |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (1) |
| Digital I/O Lines: | 36 |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-A9, i.MX6Quad |
| Cooling Type: | - |
| Analog Input:Output: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HB05W-E-000-00-004-0, use the request quote form to request HB05W-E-000-00-004-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HB05W-E-000-00-004-0.The price and lead time for HB05W-E-000-00-004-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HB05W-E-000-00-004-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

