HB04U15D12QC
Murata Power Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HB04U15D12QC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HB04U15D12QC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HB04U15D12QC |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | DC DC CONVERTER +/-12V 4W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Isolation: | 3kV |
| Voltage - Input (Min): | 13.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16.5V |
| Type: | Isolated Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) |
| Series: | HB04UC |
| Power (Watts): | 4W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 5-DIP Module |
| Other Names: | 811-1746-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Efficiency: | 88% |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 167mA, 167mA 13.5V - 16.5V Input |
| Current - Output (Max): | 167mA, 167mA |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HB04U15D12QC, use the request quote form to request HB04U15D12QC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HB04U15D12QC.The price and lead time for HB04U15D12QC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HB04U15D12QC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

