HAR3735DJ-A
Micronas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAR3735DJ-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HAR3735DJ-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HAR3735DJ-A |
|---|---|
| Manufacturer | Micronas |
| Description | SOIC8 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 3500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.855 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensing Range: | ±20mT ~ ±100mT |
| Resolution: | 12 b |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | PWM, SENT |
| Other Names: | HAR3735DJ-A-4-R-8-00-HATB-0605 HAR3735DJ-A-ND HAR3735DJ-ATR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 170°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Features: | Programmable, Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Hall Effect Sensor X, Y, Z Axis |
| Current - Supply (Max): | 13mA |
| Current - Output (Max): | 1.2mA |
| Bandwidth: | 2.2kHz |
| Axis: | X, Y, Z |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HAR3735DJ-A, use the request quote form to request HAR3735DJ-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HAR3735DJ-A.The price and lead time for HAR3735DJ-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HAR3735DJ-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



