HAL401 SF-K
Micronas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAL401 SF-K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HAL401 SF-K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HAL401 SF-K |
|---|---|
| Manufacturer | Micronas |
| Description | SOT-89B |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.995 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.8 V ~ 12 V |
|---|---|
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | HAL® 401 |
| Sensing Range: | ±50mT |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | TO-243AA, Variant |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Other Names: | HAL401 SF-K-ND HAL401SF-K |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 140°C |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Hall Effect Sensor Single Axis |
| Current - Supply (Max): | 18.5mA |
| Current - Output (Max): | 1mA |
| Bandwidth: | 10kHz |
| Axis: | Single |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HAL401 SF-K, use the request quote form to request HAL401 SF-K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HAL401 SF-K.The price and lead time for HAL401 SF-K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HAL401 SF-K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

