HAK102KBABRAKR
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAK102KBABRAKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HAK102KBABRAKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HAK102KBABRAKR |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 1000PF 1KV RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 6000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.236 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | HAK |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Straight |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | High Voltage |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1000pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc |
| Capacitance: | 1000pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HAK102KBABRAKR, use the request quote form to request HAK102KBABRAKR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HAK102KBABRAKR.The price and lead time for HAK102KBABRAKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HAK102KBABRAKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

