HAC830CV-M-A-2-A-2
Micronas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAC830CV-M-A-2-A-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HAC830CV-M-A-2-A-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HAC830CV-M-A-2-A-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Micronas |
| Description | INLINE STRAIGHT LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | 6000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.559 | $1.505 | $1.451 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92UP-2 |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensing Range: | ±30mT ~ ±150mT |
| Resolution: | 12 b |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | 3-SIP |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Other Names: | HAC830CV-M-A-2-A-2TB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Programmable |
| Detailed Description: | Hall Effect Sensor X Axis TO-92UP-2 |
| Current - Supply (Max): | 10mA |
| Current - Output (Max): | 1.2mA |
| Bandwidth: | 2kHz |
| Axis: | X |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HAC830CV-M-A-2-A-2, use the request quote form to request HAC830CV-M-A-2-A-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HAC830CV-M-A-2-A-2.The price and lead time for HAC830CV-M-A-2-A-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HAC830CV-M-A-2-A-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

