HAC24D150
Crydom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HAC24D150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HAC24D150
Manufacturer Crydom
Description SOLID STATE RELAY 240 V
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Load:24 ~ 280 V
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Termination Style:Stud
Series:HAC
Packaging:Bulk
Package / Case:Hockey Puck
Output Type:AC, Zero Cross
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Load Current:150A