HA40101V4-000U-999
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA40101V4-000U-999 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HA40101V4-000U-999 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HA40101V4-000U-999 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.45 | $5.00 | $4.545 | $4.204 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $3.75 | $3.579 | $3.352 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 10.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.032 lb (14.51g) |
| Voltage Range: | 4.5 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.060 in H2O (14.9 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | MagLev® HA |
| RPM: | 4500 RPM |
| Power (Watts): | 800mW |
| Other Names: | 259-1616 HA40101V4000U999 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 18.2 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Lifetime @ Temp.: | 60000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.065A |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing™ |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 5.3 CFM (0.148m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HA40101V4-000U-999, use the request quote form to request HA40101V4-000U-999 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HA40101V4-000U-999.The price and lead time for HA40101V4-000U-999 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HA40101V4-000U-999.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



