HA30101V3-E00U-A99
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA30101V3-E00U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HA30101V3-E00U-A99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HA30101V3-E00U-A99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN 30X10MM 12VDC 1.9CFM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.09 | $8.333 | $7.575 | $7.007 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $6.249 | $5.965 | $5.587 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 10.40mm |
|---|---|
| Weight: | 0.016 lb (7.26g) |
| Voltage Range: | 10 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.040 in H2O (10.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 39.8mm Dia |
| Series: | MagLev® HA |
| RPM: | 4400 RPM |
| Power (Watts): | 300mW |
| Other Names: | 259-1583 HA30101V3E00UA99 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 10.5 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.025A |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing™ |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 1.9 CFM (0.053m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HA30101V3-E00U-A99, use the request quote form to request HA30101V3-E00U-A99 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HA30101V3-E00U-A99.The price and lead time for HA30101V3-E00U-A99 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HA30101V3-E00U-A99.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



