HA02315000J0G
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA02315000J0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HA02315000J0G
Manufacturer Amphenol FCI
Description 500 TB SPRING CLAMP 180D
(In US Dollars)
2160 pcs
Data sheet
Wire Termination:Horizontal with Board
Wire Strip Length:-
Voltage:14-24 AWG
Terminal Type:-
Terminal - Width:1
Series:HA
Screw Thread:-
Screw Material - Plating:Steel, Stainless
RoHS Status:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Conductors:0.197" (5.00mm)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:HA02315000J0G
Housing Color:Brass - Tin Plated
Header Orientation:2
Features:Lever Actuated
Expanded Description:2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Conductor Insulation:10A
Color:Green
Clamp Material - Plating:Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Cable Opening:Thermoplastic
Barrel Depth:300V