HA-016-M
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA-016-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HA-016-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HA-016-M |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | INSERT MALE 16+1GND SCREW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.16 | $10.676 | $9.706 | $9.22 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $8.978 | $8.007 | $7.522 | $6.648 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 250V |
|---|---|
| Termination Style: | Screw |
| Size: | - |
| Series: | HA |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | A123658 T2010162101-000 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 16+Ground |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Gender: | Male |
| Detailed Description: | Male Insert 16+Ground Position Screw |
| Current Rating: | 16A |
| Contact Type: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | Silver |
| Connector Type: | Insert |
| Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HA-016-M, use the request quote form to request HA-016-M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HA-016-M.The price and lead time for HA-016-M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HA-016-M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

