H814K7DCA
AMP Connectors / TE Connectivity
H814K7DCA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H814K7DCA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H814K7DCA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 14.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Series:Holco, Holsworthy
Resistance:14.7 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:5-1879646-4
5-1879646-4-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:14.7 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film