H7CN-YLN DC12-48
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H7CN-YLN DC12-48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H7CN-YLN DC12-48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H7CN-YLN DC12-48 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | COUNTER LED 4 CHAR 12-48V PNL MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $302.40 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 12 ~ 48VDC |
| Type: | Preset |
| Time Format: | - |
| Termination Style: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Series: | H7CN |
| Reset: | External, Front Panel |
| Panel Cutout Dimensions: | Square - 45.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | Relay |
| Other Names: | H7CN-YLN DC12-48-ND H7CN-YLNDC12-48 H7CNYLNDC1248 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Operating Mode: | Down |
| Number Of Characters Per Row: | 4 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Input Type: | No Voltage |
| Ingress Protection: | - |
| Display Type: | LED - Red Characters |
| Display Characters - Height: | 0.314" (8.00mm) |
| Count Rate: | 30Hz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H7CN-YLN DC12-48, use the request quote form to request H7CN-YLN DC12-48 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H7CN-YLN DC12-48.The price and lead time for H7CN-YLN DC12-48 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H7CN-YLN DC12-48.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

