H7BR-CP-AC24/DC12-24
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H7BR-CP-AC24/DC12-24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H7BR-CP-AC24/DC12-24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H7BR-CP-AC24/DC12-24 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 24VAC, 12 ~ 24VDC |
| Type: | Preset |
| Time Format: | - |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Series: | H7BR |
| Reset: | External, Front Panel |
| Panel Cutout Dimensions: | Square - 68.00mm x 68.00mm |
| Output Type: | Relay, Solid State |
| Other Names: | H7BRCPAC24DC1224 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Operating Mode: | Up, Down, Command, Individual, Quadrature |
| Number Of Characters Per Row: | 6, 6 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | No Voltage, Voltage |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Display Type: | LCD - Black Characters, Green Backlight |
| Display Characters - Height: | - |
| Count Rate: | 30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H7BR-CP-AC24/DC12-24, use the request quote form to request H7BR-CP-AC24/DC12-24 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H7BR-CP-AC24/DC12-24.The price and lead time for H7BR-CP-AC24/DC12-24 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H7BR-CP-AC24/DC12-24.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

