H7137NL
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H7137NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H7137NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H7137NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Description | Telecom Transformer 1: 1 1500Vrms -3dB/-1dB Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.799 | $7.04 | $6.35 | $6.212 | ||
Specifications
Data sheet
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1:1 |
|---|---|
| Transformer Type: | LAN 10G Base-T |
| Size / Dimension: | 0.698" L x 0.480" W (17.73mm x 12.19mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 1840-1281 H7137NL-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.49mm) |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H7137NL, use the request quote form to request H7137NL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H7137NL.The price and lead time for H7137NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H7137NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


