H6400NL
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H6400NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H6400NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H6400NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | COMMON MODE CHOKE 600MA 4LN SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 60 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $17.81 | $16.332 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | - |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | 1.120" L x 0.680" W (28.45mm x 17.27mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 96-BGA Module |
| Other Names: | 553-2714 553-2714-5 553-2714-ND H6400NL-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Lines: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 0.440" (11.18mm) |
| Filter Type: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 600mA DCR 65 mOhm |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 65 mOhm |
| Current Rating (Max): | 600mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H6400NL, use the request quote form to request H6400NL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H6400NL.The price and lead time for H6400NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H6400NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


