H485CGBWHGD
Bivar, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H485CGBWHGD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H485CGBWHGD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H485CGBWHGD |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar, Inc. |
| Description | LED ASSY RA 1.8MM 4X1 G/B/R/G DF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.932 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 430nm, 568nm, 625nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 4V Blue, 2.1V Green, 2V Red |
| Viewing Angle: | 50° |
| Series: | H485C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 10mcd Blue, 20mcd Green, 20mcd Red |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 1.80mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator 4 High Blue (x 1), Green (x 2), Red (x 1) Diffused 4V Blue, 2.1V Green, 2V Red 20mA Blue, 20mA Green, 20mA Red Round with Domed Top, 1.80mm |
| Current: | 20mA Blue, 20mA Green, 20mA Red |
| Configuration: | 4 High |
| Color: | Blue (x 1), Green (x 2), Red (x 1) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H485CGBWHGD, use the request quote form to request H485CGBWHGD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H485CGBWHGD.The price and lead time for H485CGBWHGD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H485CGBWHGD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

