H439R2BZA
AMP Connectors / TE Connectivity
H439R2BZA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H439R2BZA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H439R2BZA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 39.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Series:Holco, Holsworthy
Resistance:39.2 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:5-1879687-8
5-1879687-8-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:39.2 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film