H3CKH-6006G
ASSMANN WSW Components
H3CKH-6006G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H3CKH-6006G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H3CKH-6006G
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Description IDC CBL - HHKC60H/AE60G/HHPK60H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:-
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:60
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key
Detailed Description:60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.500' (152.40mm, 6.00")