H3AAH-6006G
ASSMANN WSW Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H3AAH-6006G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. H3AAH-6006G
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Description IDC CABLE - HSC60H/AE60G/HSC60H
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:-
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:60
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")