H3A-MTS-M20
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H3A-MTS-M20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H3A-MTS-M20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H3A-MTS-M20 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3A M20 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.70 | $5.468 | $5.013 | $4.785 | $4.557 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.987 | $3.873 | $3.304 | $3.076 | ||
Specifications
Data sheet
| Thread Size: | M20 |
|---|---|
| Style: | Side Entry |
| Size / Dimension: | 1.055" L x 1.055" W x 1.906" H (26.80mm x 26.80mm x 48.40mm) |
| Size: | 3A |
| Series: | HA |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | A123812 T1319030120-000 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lock Location: | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material: | Zinc Alloy |
| Housing Finish: | Powder Coated |
| Housing Color: | Gray |
| Features: | - |
| Connector Type: | Hood - 90° |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H3A-MTS-M20, use the request quote form to request H3A-MTS-M20 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H3A-MTS-M20.The price and lead time for H3A-MTS-M20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H3A-MTS-M20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
