H310CRYGDL
Bivar, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H310CRYGDL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H310CRYGDL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H310CRYGDL |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar, Inc. |
| Description | LED ASSY RA 3MM 3X1 R/Y/G DIFF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.331 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 568nm, 700nm, 590nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 2.1V Green, 2.1V Red, 2V Yellow |
| Viewing Angle: | 35° |
| Series: | H310C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 2mcd Green, 0.2mcd Red, 2mcd Yellow |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lens Type: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm, T-1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator 3 High Green (x 1), Red (x 1), Yellow (x 1) Diffused 2.1V Green, 2.1V Red, 2V Yellow 2mA Green, 2mA Red, 2mA Yellow Round with Domed Top, 3mm, T-1 |
| Current: | 2mA Green, 2mA Red, 2mA Yellow |
| Configuration: | 3 High |
| Color: | Green (x 1), Red (x 1), Yellow (x 1) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H310CRYGDL, use the request quote form to request H310CRYGDL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H310CRYGDL.The price and lead time for H310CRYGDL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H310CRYGDL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


