H2F0.79BK
Techflex
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H2F0.79BK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H2F0.79BK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H2F0.79BK |
|---|---|
| Manufacturer | Techflex |
| Description | 2:1 FAB HEATSHRINK BLK 20MM 100' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $125.60 | $117.75 | $109.90 | |||
| 20 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $104.405 | $102.05 | $99.695 | |||
Specifications
Data sheet
| Wall Thickness - Nonrecovered: | - |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Series: | Shrinkflex |
| Other Names: | 1030-1370 H2F0.79BK-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 100.0' (30.5m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter - Inner, Supplied: | 0.79" (20.1mm) |
| Diameter - Inner, Recovered: | 0.39" (9.9mm) |
| Detailed Description: | Fabric Heat Shrink 2 to 1 0.79" (20.1mm) x 100.0' (30.5m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H2F0.79BK, use the request quote form to request H2F0.79BK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H2F0.79BK.The price and lead time for H2F0.79BK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H2F0.79BK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

