H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S
BEI Sensors
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S |
|---|---|
| Manufacturer | BEI Sensors |
| Description | ROTARY ENCODER OPTICAL 942PPR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $509.00 | $488.084 | $468.816 | |||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Connector |
|---|---|
| Shell Style: | 5 V ~ 28 V |
| Series: | H25 |
| Rotational Life (Cycles Min): | No |
| Rotation: | No |
| Output Type: | Quadrature (Incremental) |
| Other Names: | 01002-7027 1724-1000 H25D-SS-942-AB-15V/V-SM16 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Minimum Liquid Specific Gravity: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S |
| Illumination: | Shaft |
| Diameter - Shaft: | Optical |
| Detent: | 942 |
| Description: | ROTARY ENCODER OPTICAL 942PPR |
| Contact Material: | User Selectable |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S, use the request quote form to request H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S.The price and lead time for H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H25D-SS-1024-ABC-28V/V-SM18-S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

