H11N3-M
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H11N3-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H11N3-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H11N3-M |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | OPTOCOUPLER SCHMITT-TRIG 6-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 7500Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.4V |
| Supplier Device Package: | 6-DIP |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 330ns, 330ns |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | H11N3-MQT H11N3-MQT-ND H11N3M H11N3M-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 5MHz Open Collector 7500Vrms 1 Channel CMTI 6-DIP |
| Data Rate: | 5MHz |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 10mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H11N3-M, use the request quote form to request H11N3-M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H11N3-M.The price and lead time for H11N3-M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H11N3-M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
