H11L3
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H11L3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H11L3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H11L3 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 6-Pin PDIP White Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.48 | $0.434 | $0.391 | $0.383 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5300Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Supplier Device Package: | 6-DIP |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | H11L3GE H11L3QT H11L3QT-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 1MHz Open Collector 5300Vrms 1 Channel CMTI 6-DIP |
| Data Rate: | 1MHz |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 5mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H11L3, use the request quote form to request H11L3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H11L3.The price and lead time for H11L3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H11L3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
