H11L1SMT/R
Isocom Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H11L1SMT/R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H11L1SMT/R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H11L1SMT/R |
|---|---|
| Manufacturer | Isocom Components |
| Description | OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.51 | $1.229 | $0.945 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.851 | $0.756 | $0.643 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 15 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 100ns, 50ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 6µs, 3µs |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-SMD, Gull Wing |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | H11L1SMCT |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 1MHz Open Collector 5000Vrms 1 Channel 6-SMD |
| Data Rate: | 1MHz |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H11L1SMT/R, use the request quote form to request H11L1SMT/R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H11L1SMT/R.The price and lead time for H11L1SMT/R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H11L1SMT/R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
