H11L1M_F132
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H11L1M_F132 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H11L1M_F132 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H11L1M_F132 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | OPTOISO 4.17KV OPN COLL 6DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 15 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 4170Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.2V |
| Supplier Device Package: | 6-DIP |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 100ns, 100ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 4µs, 4µs |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | Open Collector |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Input Type: | DC |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 1MHz Open Collector 4170Vrms 1 Channel 6-DIP |
| Data Rate: | 1MHz |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 30mA |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H11L1M_F132, use the request quote form to request H11L1M_F132 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H11L1M_F132.The price and lead time for H11L1M_F132 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H11L1M_F132.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
