H0019NL
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H0019NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H0019NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H0019NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Description | Telecom Transformer 1: 1/1: 1 1500Vrms -0.9dB Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 40 pcs | 80 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.43 | $4.883 | $4.755 | $4.369 | ||
| 120 pcs | 280 pcs | 520 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.112 | $3.984 | $3.855 | $3.727 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.01 oz (0.28g) |
|---|---|
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1CT:1CT |
| Transformer Type: | LAN |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.280" W (12.70mm x 7.11mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Other Names: | 553-1315 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.98mm) |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H0019NL, use the request quote form to request H0019NL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H0019NL.The price and lead time for H0019NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H0019NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


