H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 |
|---|---|
| Manufacturer | Hirose |
| Description | CBL ASSY H.FL PLUG-PLUG 7.874" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.54 | $18.537 | $17.76 | $16.65 | ||
Specifications
Data sheet
| Style: | H.FL to H.FL |
|---|---|
| Series: | H.FL |
| Other Names: | H122283 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Length: | 7.874" (200.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Female to Female |
| Frequency - Max: | 2GHz |
| Features: | Shielded |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial H.FL to H.FL Female to Female 1.37mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm) |
| Color: | Black |
| Cable Type: | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| 2nd Connector: | H.FL Plug, Female Socket, Right Angle |
| 1st Connector: | H.FL Plug, Female Socket, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200, use the request quote form to request H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200.The price and lead time for H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

