H CP7P-2T3T-1-0-350-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H CP7P-2T3T-1-0-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H CP7P-2T3T-1-0-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | H CP7P-2T3T-1-0-350-R18 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLON SSL 640NM 80 SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | 1200 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.871 | $0.756 | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 656nm (646nm ~ 666nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Viewing Angle: | 80° |
| Thermal Resistance of Package: | 9.6°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | OSLON® SSL 80 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | 475-3008-2 LH CP7P-2T3T-1 LH CP7P-2T3T-1-ND LHCP7P-2T3T-1 LHCP7P2T3T1 Q65111A2061 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.092" (2.33mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 358mW (315mW ~ 400mW) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON® SSL 80 Red 656nm (646nm ~ 666nm) 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply H CP7P-2T3T-1-0-350-R18, use the request quote form to request H CP7P-2T3T-1-0-350-R18 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H CP7P-2T3T-1-0-350-R18.The price and lead time for H CP7P-2T3T-1-0-350-R18 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# H CP7P-2T3T-1-0-350-R18.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

