GW6DGE50NFC
Sharp Microelectronics
GW6DGE50NFC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW6DGE50NFC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GW6DGE50NFC
Manufacturer Sharp Microelectronics
Description LED COB MEGA ZENIGATA COOL WHT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):50V
Viewing Angle:-
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Series:Mega Zenigata
Packaging:Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.80mm
Flux @ Current/Temperature - Test:-
Features:-
Current - Test:950mA
Current - Max:1.5A