GW PSLRS1.EC-LQLS-6M7N-1-150-R18-XX
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW PSLRS1.EC-LQLS-6M7N-1-150-R18-XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GW PSLRS1.EC-LQLS-6M7N-1-150-R18-XX
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED DURIS S 5 SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Viewing Angle:120°
Thermal Resistance of Package:11°C/W
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.114" W (3.00mm x 2.90mm)
Series:DURIS® S 5
Package / Case:1213 (3032 Metric)
Other Names:GW PSLRS1.EC-LQLS-6M7N-1-150-R18-XX-ND
Q65111A7780
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lumens/Watt @ Current - Test:146 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:134 lm (121 lm ~ 150 lm)
Detailed Description:LED Lighting DURIS® S 5 White 6.1V 150mA 120° 1213 (3032 Metric)
Current - Test:150mA
Current - Max:200mA