GW CS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW CS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GW CS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED OSLON SSL WHITE 2SMD
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Viewing Angle:80°
Thermal Resistance of Package:3.7°C/W
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 80
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:GW CS8PM1.PM-LRLT-A737-1-350-R18-ND
Q65112A1037
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:147 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.091" (2.30mm)
Flux @ 85°C, Current - Test:147 lm (130 lm ~ 164 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Detailed Description:LED Lighting OSLON® SSL 80 White, Warm 3000K 2.85V 350mA 80° 1212 (3030 Metric)
Current - Test:350mA
Current - Max:1.3A