GTM43007-A6024-FW(R)
GlobTek, Inc.
GTM43007-A6024-FW(R)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTM43007-A6024-FW(R) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTM43007-A6024-FW(R)
Manufacturer GlobTek, Inc.
Description 60W, 24V 2.5A, OPEN FRAME/INTERN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 123 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:4kV
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 0.89" H (76.2mm x 50.8mm x 22.5mm)
Series:-
Power (Watts):60W
Other Names:1939-1058
Operating Temperature:-10°C ~ 45°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Universal Input
Efficiency:89%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 24V 2.5A 90 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):2.5A