GTCR37-151M-R10-FS
Hamlin / Littelfuse
GTCR37-151M-R10-FS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTCR37-151M-R10-FS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTCR37-151M-R10-FS
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 150V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):150V
Tolerance:±20%
Series:GT
Packaging:Tray
Package / Case:Radial Cylinder, 3 Lead
Other Names:RF2223-000
RF2223-000-ND
Number of Poles:3
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):10000A (10kA)
Fail Short:Yes
Detailed Description:Gas Discharge Tube 150V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Through Hole